Svatební kameraman je speciálním článkem vaší svatby. Po většinu času je jen tichým pozorovatelem všeho dění, který se snaží co nejméně narušovat běh událostí byť jen svojí přítomností. Proč tomu tak je? Protože, na rozdíl od fotografa, kameraman hledá přirozenost. Profesionální svatební kameraman vás nebude nutit do póz, úsměvů nebo stylizovaných situací. Kameraman ví, že všechny ty události přirozeně vyplynou nebo přijdou, protože každá svatba má svůj program. A úkolem svatebního kameramana je tyto jedinečné momenty zachytit. A přesně tak pracuji i já.

Na předsvatební schůzce se vzájemně poznáme a já zjistím, co od svého svatebního filmu očekáváte. Mohu vám povyprávět nejrůznější zážitky a zkušenosti z mnoha svateb, co jsem točil a vy si můžete říct, co se vám líbí a co naopak ne. Protože mám za sebou i tvorbu celovečerních filmů, představím vám svůj pohled na svatební video, které sám, tak jak ho tvořím, považuji za malý svatební film. A protože vás na předsvatební schůzce poznám, budu moci snáze zosobnit ten váš svatební film.

Svatební video, to není postavit se s rukou na tlačítku REC ke zdi a točit a točit než dojde místo na kartě. Profesionální svatební kameraman musí umět improvizovat, hledat nové možnosti pro dokonalý záběr a vycítit atmosféru, která svatební film definuje. Jako profesionál, který má za sebou řadu úspěšných projektů vám mohu nabídnout nejen to, ale i stále opakovatelný zážitek plný radosti, dojetí a smíchu, až si budete své svatební video zas a znovu přehrávat.

Dron Miroslav Prousek